Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Martina
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,

pokud má přítel plný invalidní důchod, může při něm mít zaměstnání? Je to nějak omezeno? Kolik hodin může měsíčně pracovat a do jaké finanční výše? Děkuji M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

pokud Váš přítel má rozhodnutí o přiznání PID, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, potom nemá žádné omezení v pracovní činnosti a může bez problémů pracovat. Pokud však tato věta v jeho rozhodnutí chybí, tak doporučuji omezit pracovní aktivitu asi na 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása