Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Miroslava Smislajovová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den p.Kráso, jsem PID a pracuji v chráněné dílně. Jsem delší dobu na nemocenské, kdy  mi 6. 5. 2020 bude  končit 70 dní placené nemocenské ze zákona.. Pokud budu dál na nemocenské do konce měsíce května tohoto roku, má právo ke mě přijít kontrola z nemocenské, když už ji vlastně nebudu mít hrazenou? Děkuji za odpověď s přáním hezkého dne. Smislajovová Miroslava

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smislajovová,

samozřejmě, že kontrola na dodržování režimu práce neschopného může probíhat i po té, kdy už nebudete mít náhradu nemocenských dávek. Tuto kontrolu si může vyžádat zaměstnavatel, protože Vaše nepřítomnost na pracovišti ho může poškozovat.

S pozdravem Václav Krása