Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Pavla
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, Děkuji za rychlé odpovědi, chtěla bych se ještě zeptat ohledně žádosti o zvýšení stupně invalidity. Slyšela jsem že když pobirate invalidní důchod 2 stupně na pohybový aparát,tak i když se problémy zhorší, většinou žádost zamítnout, muselo by se prý jednat o jiné, další, problémy například se srdcem. Je to pravda? Dale bych se chtěla zeptat jestli ma vedoucí právo snížit mi úvazek, kvůli pracovnimu omezení, lékař mi do posudku vypsal omezení a zároveň upravu pracovní doby,kterou mě však vysvelil lepším rozprostrenim hodin. Vedoucí mě teď dal na vybranou buď, kratší uvazek, nebo výpověď, na rozmyšlenou mi dal 3 dny. S tim ze zmnena by nastala 1.6.Mam před operací a nevim jak by to bylo s nemocenskou, z kterého výdělku by se mi počítala. Moc děkuji za odpovědi Pavla

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

to tak určitě není, že musí být ještě jiná nemoc, aby byl ID zvýšen na III. stupeň. Další nemoc, při základním onemocnění může ovlivnit stupeň invalidity maximálně o deset procentních bodů. To znamená, že základním hlediskem posouzení je zhoršení zdravotního stavu u hlavní nemoci. Pokud jde o zaměstnání, tak rozhdující je stanovisko lékaře zaměstnavatele. Pokud doporučí snížení pracovního úvazku, zaměstnavatel by tak měl učinit.

S pozdravem Václav Krása