Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor zdenek
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den!Ve VD ,které zaměstnává většinou invalidy nutí vedoucí aby chodili na noční směny.Ve smlouvách mají jen 2směny a většinou jim to také nedovoluje zdravotní stav chodit na noční.Vedoucí jim vyhrožuje že pokud nebudou chodit na noční tak jim neprodlouží smlouvu.Na VD byla poslána kontrola ,která sdělila že se toto porušení se neprokázalo takže nic neporušují.Když zaměstnanec příjde na noční a má smlouvu na 2 směny tak si neoznačí příchod ani nezapíše odvedenou práci do PC ,to se zapíše ráno ručně do PC.Na koho se máme obrátit se stížností,pani účetní tvrdí ,že se jim nic nemůže stát ,že mají vlivné známé. Děkuji ZDENEK

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdenku,

to je jasné zneužívání lidí se zdravotním postižením a porušování zákona.

Je však problém s dokazováním. Sám píšete, že u zaměstnavatele již byla kontrola, ale  nic nezjistila.

Vážený pane Zdeňku, pokud mám učinit nějaké kroky ve Váš prospěch, tak je nutné, abyste mi na můj email v.krasa@nrzp.cz napsal podrobnosti o jakého zaměstnavatele se jedná, který úřad prováděl kontrolu, ale také potřebuji spojení na Vás.

Nemusíte se bát, údaje se nikam nedostanou.

Bylo by možné také využít televizi, pořad Černé ovce, se kterými má NRZP ČR spolupráci.

S pozdravem Václav Krása