Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Dáša
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den,mám jen stručný dotaz,jaká je finanční částka pro postiženého zaměstnance např.v chráněné dílně v tomto roce 2019.tzv.dotace na jednoho člověka?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dášo,

výši podpory na zaměstnance pro tzv. chráněné dílny stanoví § 78a zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Výše příspěvku činí 12 000,- Kč na mzdy, přičemž dle nařízení EU nemůže zaměstnavatel z příspěvku pokrýt více než 75 % hrubé mzdy. To znamená, že pokud zaměstnavatel vyplácí minimální mzdu, tak nemůže celý příspěvek využít na výplatu mzdy, ale musí jej využít na úhradu nákladů spojených s vyššími režijními náklady, případně náklady na asistenci. Podle odst. 3 je možné zvýšit příspěvek o 1000,- Kč měsíčně na náklady vyložené zaměstnavatelem na zaměstnávání OZP, jedná se o režijní náklady, případně náklady na asistenci. Tyto náklady se musí paušálně nebo konkrétně vyúčtovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.