Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor LENKA
Předmět DOTAZ
Dotaz Dobrý den. Prosím Vás, chtěla bych se zeptet kolik činí za rok 2019 čistá hodinová mzda. DĚKUJI

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pravděpodobně máte na mysli minimální mzdu, která je stanovena ve výši 13 350,- Kč za měsíc. Hodinová minimální mzda je 83,4375 Kč. Je však potřeba si uvědomit, že od této částky je třeba odečíst zdravotní a sociální pojištění, které platí zaměstnanec, případně i daň. To znamená, že čistá mzda za jednu hodinu práce je podstatně nižší a můj odhad je, že se může pohybovat na úrovni 70 Kč za hodinu.S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.