Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Vladimira
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den pane Krása,prosím o radu...pracuji ve chráněné dílně na smlouvu na dobu určitou do září 2018,která již nebude prodloužena.Je mi 60let a do starobního důchodu mám 9měsíců.Nechci jít kvůli krácení do předčasného důchodu.Mohu se ještě přihlásit na Úřad práce když mám před důchodem?Pracovala jsem 2roky měla bych ještě nárok na hmotné zabezpečení?Děkuji a přeji Vám hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

pokud nepobíráte ID III. stupně, tak se můžete přihlásit do evidence ÚP jako uchazečka o zaměstnání a až tři roky evidence Vám budou počítány jako náhradní doba pro účely starobního důchodu. Byla by škoda, abyste šla do předčasného starobního důchodu, protože byste zbytečně přišla o peníze. Pokud pobíráte ID III. stupně, nebudete v evidenci ÚP a stačí když počkáte, až dovršíte věk na nárok na starobní důchod a potom si o něj hned požádejte.


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.