Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věnka Berenika Stropnická
Předmět dotaz
Dotaz Vážený pane Kráso, Obracím se na Vás s tímto dotazem. Mám plný invalidní důchod III.stupně a nyní mi byl změněn na plný invalidní důchod s možností práce za zcela mimořádných podmínek. Rozšiřují se tímto možnosti mého případného zaměstnání při plném invalidním důchodu? Prý mohu být i evidována na úřadu práce. děkuji Stropnická

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stropnická,

je tomu slutečně tak. Pokud máte v rozhodnutí, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak můžete být vedena v evidenci úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání a v rozsahu zaměstnání nejste omezena. Předpokládá se, že skutečně máte mimořádné podmínky, tj. například upravené pracoviště, nebo asistenta a tak podobně. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.