Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Ivana Perniklová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den pracuji v chráněné dílně mám invaliditu 2 stupně a zaměstnavatel požaduje práci přesčas přičemž má pracovní doba je 8,5 hodiny denně.Má na tento požadavek právo?Pokud ne tak jakého paragrafu se to týká.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Perniklová,

na Vaší otázku nelze přesně odpovědět. Pokud by se jednalo o řešení jednorázového dokončení důležité zakázky, tak Vás může zaměstnavatel požádat o přesčas a záleží na Vašem rozhodnutí. Pouze v případě odvácení velké škody, nebo nějakého ohrožení by asi zaměstnavatel Vám mohl přesčas nařídit. Jinak záleží na Vašem rozhodnutí. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.