Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Dalibor Kudrna
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, pobírám invalidní důchod 3.stupně mám roztroušenou sklerozu-EDSS-5,5 dostal jsem nabídku pracovat jako školník na 6h. deně mohu tuto práci přijmout aniž by mě byl odebrán invalidní důchod 3.st. Děkuji moc za odpověd.   Kudrna

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kudrno,

vždy doporučuji lidem, kteří pobírají III. stupeň ID, aby pracovali přibližně 3 hodiny denně. Je možné, že v rozhodnutí o ID máte, že můžete pracovat za mimořádných podmínek. Pokud byste měl v rozhodnutí tuto větu, tak můžete pracovat i 8 hodin denně. Pokud tam výše uvědenou větu nemáte, tak je to na Vašem rozhodnutí. Zpravidla to nefunguje tak, že když budete pracovat na víc hodin, budete automaticky pozván kje kontrole a bude Vám odebrán důchod. Také záleží na tom, zda máte určenou pravidelnou kontrolu zdravotního stavu. Pokud nemáte stanovenou další kontrolu nároku na ID, tak si myslím, že je situace pro Vás výhodnější k přijetí zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji