Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věnka Berenika Stropnická
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, pane Kráso Obracím se na Vás s tímto dotazem. Mám invalidní důchod III.stupně.Na zprávě mám napsáno Platnost do: Trvale. Mohu tedy pracovat i 8 hodin, bez nebezpečí snížení stupně důchodu , když již nebudu mít kontrolu na OSSZ? Děkuji Stropnická

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stropnická,

pokud máte uvedeno v rozhodnutí, že důchod je přiznán trvale, nebudete již zvána ke kontrole zdravotního stavu a tudíž můžete pracovat na plný úvazek, pokud si seženete vhodné zaměstnání. Ještě lepší by bylo, pokud byste měla v rozhodnutí, že můžete pracovat jen za mimořádných podmínek. Ale i takto Vám nic nehrozí. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.