Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jarmila Gombošová
Předmět Dotaz
Dotaz

Pane předsedo

Můj manžel je plný invalidní důchodce a chtěla bych se zeptat, jestli  může pracovat.

Měl by možnost pracovat na čtyři hodiny v chráněných dílnách.  Na České správě sociáního zabezpečení mi zdělili, že pokud mu to paní doktorka povolí, tak může pracovat.

Prosím Vás pane předsedo napište mi, zdali je to tak, nebo radši  ať nepracuje. Bojíme se, že by mu mohli vzít důchod.                                  Děkuji

                                                                                         Přeji hezký den         Gombošová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gombošová,

všem příjemcům PID doporučuji pracovat maximálně na třetinu pracovního úvazku. Tím mají jistotu, že jim nebude snížen nebo odebrán PID, Musíte zvážit sami co máte dělat.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása