Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jan
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,

mám na Vás pouze informativní dotaz. Jsem jiz rok absolventem Vysoké školy a stále hledám práci - neúspěšně. Jsem pobiratelem důchodu 1. stupně a z něho ne vše dokážu zaplatit. Je možnost při pobírání důchodu zažádat o podporu v nezaměstnanosti? Předem Vám děkuji.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

při I. či II. stupni ID je v zásadě nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale předtím musíte být někde zaměstnán. Doporučuji Vám si podat žádost o příspěvek na bydlení, na který byste měl asi vzhledem k nízkým příjmům nárok. Dále Vám doporučuji stránky www.praceprozp.cz, kde byste možná mohl nějaké zaměstnání sehnat.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji