Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jitka Kislingerová
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den,pane Kráso.Chtěla bych se zeptat.Pracuji v Solné Jeskyni na chráněném pracovním místě,máme na starosti plynulý chod Jeskyně,prodáváme vstupenky a permanentky,staráme se o úklid.Za minimální mzdu,ale myslím si,že bychom měli mít zaručenou mzdu.Je to tak správně?Ve smlouvě máme recepční v Solné Jeskyni,zaměstnavatel nás neposlouchá.Děkuji za odpovědˇ.Kislingerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kislingerová,

 

Vaší otázce nerozumím. Zaručená mzda je asi mzda, kterou si dohodnete se zaměstnavatelem, ale jinak zákon stanoví výši minimální mzdy, kterou musí všichni zaměstnavatelé dodržet.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji