Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor HÁLEK FRANTIŠEK
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den!1unora 2017 jsem nastoupil jako montazni delnik ,necele 3tydny jsem delal na stroji a ode dneška dali na stroj normu podle tabulek plnim asi na 80 procent ,pokud nebudu plnit normu strhnou mi 75kc za smenu.Od začatku věděli že jsem invalidni duchodce II.stupne s 50procetni snizeni pracovnich schopnosti.Maji na toto pravo?Děkuji

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Františku,

toto je velmi sporný případ. Zaměstnavatel má podle zákoníku práce brát ohled na zdravotní postižení zaměstnanců a vytvářet jim takové podmínky, aby mohli pracovat. V tomto případě by bylo asi nejlepší se s vedením Vašeho zaměstnavatele nějak domluvit, protože se nejedná o přímé porušení zákona. Tudíž bych doporučoval dohodu. Pokud se jedná o zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50% osob se zdravotním postižením, potom je snaha zaměstnavatele pokutovat Vás za nesplnění smlouvy nehoráznost. Takový zaměstnavatel dostává dostatek peněz. Pokud byste to nahlásil na Úřad práce tak by Váš zaměstnavatel mohl mít sankce. Takže záleží na tom zda pracujete na tzv. chráněné dílně nebo v dílně, kde nejsou zaměstnané převáženě osoby se zdravotním postižením.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.