Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jitka Kislingerová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,pane Kráso. Pracuji na chráněném pracovním místě 130h měsíčně, mzdový výměr činí 7800,-hrubého.Nedostaly jsme od 1.1.2017 ani korunu navíc. Kde se stala chyba? Děkuji za odpověď. S pozdravem Kislingerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kislingerová,

od 1. 1. 2017 je minimální mzda ve výši 11 000,- Kč. Hrubým výpočtem byste při pracovním úvazku 130 hodin měla pobírat přibližně 8100,- Kč, abyste pobírala minimální mzdu. Doporučuji Vám, abyste se s tímto mým dopisem obrátila na Vašeho nadřízeného a žádala od něj vysvětlení. Váš zaměstnavatel dostane vyšší příspěvek právě v souvislosti se zvýšením minimální mzdy, a tudíž není důvod, aby Vám nenavýšil mzdu do zákonné výše.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji