Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věnka Berenika Stropnická
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, Byla mi přiznána změna invalidního důchodu III. stupně na invalidní důchod III. stupně s mimořádnými podmínkami. Předtím to bylo bez nich. Mám podmínky dovozu do zaměstnání, pracovat s dozorem, kontrolou práce. Mám nyní možnost pracovat neomezeně? Také mi byl tento důchod přiznán ji trvale - bez kontrol. Tudíž, kdybych pracovala třeba ve dvou zaměstnáních současně, nebudu již mít kontrolu, nemůžu o důchod přijít? Děkuji za odpověď. rozkliknu reklamu Stropnická

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stropnická,

je to skutečně tak, že pokud Vám byl přiznán ID III. stupně s dodatkem, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, že nemáte omezení v rozsahu zaměstnání, třeba i dvou. Musí být však mimořádné podmínky, abyste mohla pracovat, např. dovoz do zaměstnání, speciálně upravené pracoviště apod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.