Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor honza
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

mám na Vás dotaz ohledně zaměstnání při pobírání invalidního důchodu. Již od narození nemám levou dolní končetinu a pobírám invalidní důchod 1. stupně. Chci se zeptat zda si mohu normálně najít zaměstnání a vydělat kolik chci, aniž by se to dotklo důchodu. Jsem momentálně absolventem Vysoké školy s titulem Ing. Předem moc děkuji.

 

S pozdravem

 

Ing. Jan Kubečka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubečko,

při pobírání ID I. stupně se právě předpokládá, že příjemce bude pracovat. Můžete pracovat na plný úvazek. Jako příjemce ID I. stupně jste zdravotně pojištěn, ale nejste sociálně pojištěn. To znamená, že je nutné, abyste si platil důchodové a nemocenské pojištění, jinak nebudete mít nárok na starobní důchod. Tudíž je nezbytné pracovat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz//. Děkuji.