Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Iva
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat-Jsem OZZ, nastupuji po delší době z ÚP do nového zaměstnání.Zaměstnavatel si podává žádost na příspěvek ,že mně bude zaměstnávat coby pracovníka s OZZ. 1- Musí mne z tohoto důvodu zaměstnat na HPP?? a mohu požádat o zkrácený úvazek ?nebo mne může zaměstnat pouze na DPP. 2- A pokud budu zaměstnána na HPP a práce by mně po určité době činila zdrav.problémy -mohu odejít  za jakých podmínek?? Myslím tím jestli platí běžná výpovědní lhůta ta bývá 2měsíce jako pro běžné zaměstnance a nebo pokud zdrav.stav mi nedovoluje pokračovat tak mohu odejít ihned po podání výpovědi? 3-dotaz pokud mne zaměstná Nna HPP a schválí mu příspěvek na mne na jakou dobu mne minimálně musí zaměstnat??Děkuji vám za vaši odpověď  s přáním pěkného dne  p.Iva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

pokud byste odešla ze zaměstnánáí ze zdravotních důvodů, tak se na Vás nevztahuje klasická dvouměsíční výpovědní lhůta, ale v takovém případě byste byla propuštěna hned bez tzv. odchodného.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji