Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Šárka
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, Chtěla bych Vás poprosit o malou radu. Jsem v plném inv. důchodě III stupně. Jelikož mam opravdu malý důchod, tak si musím neustále přivydělávat. Mám pohybový aparat a tak jsem si našla práci na doma. Je to jen 30 hodin týdně. A ma otázka zní: je mmožné aby zaměstnavatel chtěl po mně rozsudek o mém přiznaní mého důchodu? Jake doklady budu potřebovat k pracovní smlouvě? Děkuji Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

Váš zaměstnavatel chce rozhodnutí(a nikoliv rozsudek) o přiznání ID III. stupně. Pravděpodobně tento doklad žádá proto, aby mohl na Vás požádat Úřad práce o příspěvek v rámci Vašeho zaměstnávání. K uzavření pracovního poměru Vám stačí občanský průkaz, případně, pokud byste vykonávala nějakou odbornou práci, tak zaměstnavatel zpravidla vyžaduje osvědčení o Vašem vzdělání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji