Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor libor blažek
Předmět dotaz
Dotaz dobrý den-na ossz kroměříž mě bylo sděleno že náhradní doba pojištění u inv.důchodu 3.stupně končí s datumem nároku na starobní důchod.že dobu pojištění nelze prodloužit pozdějším přechodem z inv.důchodu na starobní a tím zaokrouhlit na celé roky.co má dělat člověk když-např.-celková doba pojištění činí 44roků a 350 dnů-údajně se započítávají jenom celé roky-co těch 350 dnů??ty propadnou nebo jsou nějak zohledněny,-jak v tomto případě postupovat??děkuji-blažek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Blažku,

bohužel je to tak. Ale Vy máte dostatek roků pojištění. Doporučuji Vám, abyste požádal o starobní důchod, prtože to je pro Vás výhodnější a počet let máte dostatečný, aby Vám byl vypočítán starobní důchod. Pokud byste pracoval, tak byste mohl započítávat další dny, ale vzhledem k tomu, že nepracujete, tak to opravdu nejde.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji