Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lenka
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Měla bych jeden dotaz.. Jsem Invalidni ve 2.stupni (páteř), mám smlouvu na poloviční úvazek úklid. Nyní se mi naskytlo na dohodu o provedení práce další uklid na 300h ročně, 1krát tydně. Chtěla jsem se zeptat, zda to mohu příjmou aniž by mě sebrali důchod, protože mi bylo zděleno že mám pracovat pouze na 4h denně.  Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

žádný zákon nestanoví rozsah pracovní činnosti při pobírání ID II. stupně. proto si myslím, že není problém, abyste vzala i druhé zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji