Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Andrea Rozenkrancová
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den,chtěla bych se zeptat,v únoru jsem skončila s léčbou Hodginova lymfomu,dali mě plný invalidní důchod po roce nemocenské,mohu prosím po takové diagnoze pracovat max.6hodin denně?A jak je to prosím s nočníma směnama,děkuji za odpověď,přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rozenkrancová,

pokud Vám byl přiznán plný invalidní důchod a nemáte v rozhodnutí uvedeno, že můžete pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak byste vůbec neměla uvažovat o práci v nočních směnách. Vždy v těchto případech doporučuji, aby pracovní aktivita při plném ID byla na úrovni přibližně 3 hodin denně. V takovém případě Vám bezprostředně nehrozí odebrání ID. ID je náhrada mzdy za ztrátu pracovních schopností, tudíž představa, že budete plně pracovat, a to ještě v nočních směnách, není příliš reálná.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji