Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Gavendová Irena
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, jsem 53 letá zdravotní sestra, pobírám invalidní důchod 1.stupně. Mám těžší úzkostnou poruchu, deprese a sociální fobii. Nyní jsem na neschopence. Pracuji na centrální sterilizaci, ale tuto práci již nezvládám, protože mám stále úzkosti, strachy a hlavně třes hlavy. Nemohu plně vykonávat svoji profesi. I ve volném čase mám stále potíže. Celý život jsem sportovala ale nyní se třesu např. při cvičení, nebo lyžování. V práci je možnost pracovat na oddělení zdravotnické dokumentace. Hlavní sestra mi však nechce vyhovět, ale já vím, že tam pracuje důchodkyně. Má můj zaměstnavatel povinnost najít mi odpovídající pozici? Jak je to v případě, že zaměstnavatel dává přednost důchodkyni? Mohu se nějak bránit? Ze sociálního úřadu mám napsáno, že mohu pracovat jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě. Děkuji Vám za odpověď Gavendová Irena Lípa nad Dřevnicí 341 763 11

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gavendová,

zaměstnavatel má podle zákoníku práce povinnost nabídnout zaměstnanci, který ztratil zdravotní způsobilost k původní zdravotní pozici novou pracovní pozici. Pokud by však zaměstnavatel takové místo neměl, nebo by bylo nepřiměřené od něj takové místo požadovat, protože by s tím měl obrovské náklady, tak samozřejmě, že se povinnosti náhradního zaměstnání může zbavit. Měla byste jít za vedením Vašeho zaměstnavatele a požádat jej o takovou pracovní pozici. Nemůžete však argumentovat tím, že na nějaké pozici je osoba ve starobním důchodu. Zaměstnavatel ji nemůže propustit jenom proto, že pobírá starobní důchod. To by byla diskriminace.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji