Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor eva weissová
Předmět dotaz
Dotaz dobřý den,chci se zeptat kolik dostává firma penez na mě když mám invalidní duchod 1.stupně.ve smluvě totiž máme napsáno že výplatní termín je do 15 dne v měsíci,ale chodí nám peníze tento rok až ke konci měsíce a když se ptáme proč je nám odpovězeno že nejsou proplacené faktury.jelikož jsem na tom finančně zlepodávám si už delší dobu žádost na příspěvek na bydlení,ale i potvrzení příjmu které k tomu potřebuji je mi vydáno až po termínu.jsem na těchto penězích zavyslá,je normální hodinová mzda 48kč na hodinu.mám id na páteř a mzda 5000kč se mi zdá neadekvatní k práci kterou vykonávám.uklizeni baráku .

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Weissová,

pokud pracujete na pracovišti, kde je více než 50 % OZP, tak na Vás může zaměstnavatel pobírat podle rozsahu pracovního úvazku až 8800,- Kč na mzdy a dále až 2700,- Kč na zvýšené náklady v souvislosti se zaměstnáváním OZP. Pokud však nepracujete na takovém pracovišti, kde je více než 50 % OZP, tak zaměstnavatel může obdržet maximálně 4000,- Kč na zvýšené náklady s Vaším zaměstnáváním a dále může uplatnit slevu na dani z příjmu celkem 2500,- Kč ročně.

POkud jde o hodinovou mzdu, tak minimální mzda již činí kolem 59,- Kč za hodinu, takže pokud Vám zaměstnavatel vyplácí 48,- Kč na hodinu, tak porušuje nařízení vlády o minimální mzdě. Měla byste jej na to upozornit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji