Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jirka
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, pane Krása,

jsem v plném invalidním důchodu a pracuji z domova na počítači pro firmu, která zaměstnává zdravotně postižené. Může mě doma kontrolovat pracovnice úřadu práce ? Děkuji za odpověď.

S pozdravem

                            Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

nevím, proč by Vás pracovnice ÚP kontrolovala jak pracujete z domova, ale možná, že si chtějí ověřit, jestli Vaše práce není jenom nějaký podvod, což se dříve stávalo. Samozřejmě, že vstoupit do obydlí bez Vašeho souhlasu nemohou. Přesto doporučuji vstup umožnit a vysvětlit o jakou práci se jedná.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji