Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena K.
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, obracím se na Vás se zdvořilým dotaze, zda je možné si zažádat na ČSSZ o snížení stupně invalidity, popřípadě jak mám postupovat. Mám III. stupeň a už rok pracuji na zkrácený úvazek, nyní se mi naskytla příležitost začít pracovat na úvazek plný,fyzicky docela zvládám,ale z druhé strany chci mít pojistku, že když nabídku přijmu,a náhodou onemocním, tak bych mohla čerpat nemocenskou déle než 70 dnů, což je u III. stupně omezené, chci to mít jako pojistku, ale nechci být nikde popotahovaná, tak bych si ráda zažádala o možnost snížení stupně invalidity, je to to reálné? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

požádat o snížení stupně invalidity je poněkud zvláštní. Pokud Vám posudkový lékař zjistí, že spňujete kritéria pro přiznání III. stupně ID tak Vám nemůže napsat nižší stupeň. Doporučuji Vám, abyste normálně pracovala a pokud budete pozvána ke kontrole Vašeho zdravotního stavu, tak se může stát, že vzhledem k Vaší pracovní aktivitě Vám bude důchod automaticky snížen nebo odebrán. Jiný postup není.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.