Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor martin michalek
Předmět dotaz
Dotaz dobry den chtěl bych vas poprosit o radu pobiram cid a jsem zamestnany mam neprednostni exekuci novy zamestnavatel mi provádí srazky ze mzdy tak ze k platu pripocitava castecny duchod je tohle mozne? dekuji za odpověď .Michalek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michálku,

myslím si, že Váš zaměstnavatel postupuje v zásadě zprávně, protože částečný invalidní důchod je příjem, který je možné zatížit exekucemi. Pouze si nejsem jistý zda zaměstnavatel má skutečně právo vědět výši Vašeho důchodu a takto s tou částkou disponovat. Myslím si, že správné by bylo, aby byl zvlášť zatížen exekucí Váš plat a dále případně zatížen exekucí Váš ID s tím, že v případě ID by to mělo být rozhodnutí mezi Vámi a exekutorem. Nikoliv zaměstnavatelem. V zásadě se však nic neděje, protože jak jsem psal v úvodu ID lze zatížit exekucí.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.