Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jitka
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý de pane Krása,chtěla bych se zeptat. Mam přiznaný invalidní důchod 2 stupne a zároveň pečují o osobu blízkou, kteří má přiznaný třetí stupeň závislosti. Ikdyz mam přiznaný duchod a péčí o osobu blízkou a o mam zajistenOÚ tuto osobu Chodím do prace na tak zvanou brigádu na 60 hodin měsíčne. Chci se zeptat má právo zaměstnavatel mi z teto šátky strhává sociální a zdravotní i kdyžjsem vedena na VZP. Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

pokud je to smlouva o provedení pracovní činnosti, tak z takového příjmu se skutečně platí zdravotní a sociální pojištění, jako z každého příjmu. Poouze v případě velmi nízkého příjmu se pojištění neplatí, ale to se jedná spíše o jednorázovou práci, což ve Vašem případě není.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji