Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Kumhala Bohuslav
Předmět dotaz
Dotaz

. Vážený pane Kráso,v měsíci červnu mi bylo zaměstnavatelem sděleno,že jsem propuštěn pro nadbytečnost s odstupným 4 měsíce.Výpověď jsem ještě nedostal,protože jsem byl od měsíce března v PN. 29.10. mi byl PID dle § 39 písm.a.Od 2.11.Mám nastoupit do zaměstnání,které nebudu moci vykonávat. Výpověd pravděpodobně dostanu,ale zajímalo by mne,zda mě zaměstnavatel může připravit o odstupné,protože jsem obdržel PID.Děkuji za radu a odpověď. S pozdravem Kumhala

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kumhalo,

pokud Vám již v červnu bylo zaměstnavatelem sděleno, že jste propuštěn pro nadbytečnost s odstupným na 4 měsíce, tak Váš pracovní poměr skončí za 4 měsíce, kdy Vám bylo oznámeno že jste propuštěn. To byla vlastně Vaše výpověď.

 

S pozdravem

Václav Krása