Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věnka Berenika
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, OBracím se na Vás s dotazem,. Jsem v plném invalidním důchodu - nově podle třetího stupně. Důchod mi odebrán nebyl. Na úřadě práce prý mohu být zařazena do tzv. rehabilitace. Mohu být do této rehabilitace zařazena bez ohrožení pobírání plného invalidního důchodu? Děkuji sTROPNICKÁ pŘISPĚJI NA vÁŠ ÚČET.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stropnická,

samozřejmě, že můžete být zařazena do systému pracovní rehabilitace. Problém je samozřejmě s rozsahem Vaší pracovní činnosti. Pokud máte v rozhodnutí, že můžete pracovat za mimořádných pr. podmínek, tak Vaše pracovní aktivita může být neomezená. Pokud však toto v rozhodnutí nemáte uvedeno, doporučuji Vám pracovat nejvíce 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji