Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz:

Autor Pavel Balog
Předmět Dotaz:
Dotaz Dobry den pane Krása dnes jsem cetl clanek - Vážení přátelé, od dnešního dne dochází ke změně posudkového výroku při posuzování míry invalidity, a to především u III. stupně ID. Po dlouhých dohadech jsme došli ke shodě, společně s MPSV ČR, že se změní výrok, uváděný na rozhodnutí o stupni invalidity. Dosavadní výrok zní v tom smyslu, že pracovník není schopen pracovat, a to ani za mimořádných podmínek, protože jeho míra poklesla o 70 % - to je u III. stupňů ID. Podobně je to uváděno i u jiných rozhodnutí ve věci ID, kdy posudkový lékař ve svém stanovisku říká, že osoba není schopna pracovní či výdělečné činnosti, ani za mimořádných podmínek..... atd. Znamena to tedy ze mohu si i najit nejakou lehkou praci? Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Balogu,

ano, je to tak, že všechna rozhodnutí ve věci ID budou od 19. 10. 2015 uvedena tak, že osoba má pokles pracovních schopností, a to podle výše ID. Nebude se již uvádět, že není schopna pracovní činnosti ani za mimořádných podmínek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji