Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Rohlíková Helena
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den chtěla bych vědět ,jestli někdo vůbec zpětně kontroluje dotace od státu,které čerpá firma zaměstnávající pouze ID a jakým podílem jdou tyto dotace do mzdy.Zjistila jsem si ,že invalidé nemusí mít ani minimální mzdu.pracuji v nepřetržitém provozu vč. nočních směn a mzda je opravdu směšná. (154hod. cca8000.-Kč). Volala jsem na příslušný inspektorát práce a jediná rada byla abych na firmu poslala kontrolu, tím to pro ně skončilo. Děkuji za odpověď. Rohlíková Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rohlíková,

samozřejmě, že ÚP sledují využívání finančních prostředků, ale kontrola nemusí být dostatečná. Maximální výše dotace na mzdy je 8000,- Kč měsíčně, přičemž to nesmí dělat více než 75 % mzdy. To znamená, že 8000,- Kč je možné firmě vyplatit v případě, že firma vyplácí asi 10500,- Kč měsíčně pracovníkovi.

příjemci ID mají dle Nařízení vlády nižší minimální mzdu, a to ve výši 8500,- měsíčně. Tato mzda se bude od 1.1. 2016 zvyšovat na 9300,- Kč.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji