Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Miroslava
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso. Pracuji v chráněné prac. dílně 4 hodiny denně,  jsem invalidní 3. stupně. Dnes nám bylo řečeno, že si musíme schovat pití v láhvích do skříňky- každý do své a zdůvodnili to kontrolou z hygieny údajně podle nějakého paragrafu, který jsem si nezapamatovala. Na dotaz zda se mohu tohoto pracovníka  z Hygieny zeptat z jakých důvodů nesmíme pít, mi bylo sděleno, že se mohu zeptat, ale zítra už do práce nepřijdu, takže mi bude dána výpověď. Nemáme ani barely s pitnou vodou, jen vodu z kohoutku, která nám nevadí, ale celé je to nějaké divné. Že musíme ten 1 den vydržet.Tak bych chtěla vědět, jak je to s pitným režimem v chráněných dílnách. Děkuji předem. Smislajovová Miroslava

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smislajovová,

v chráněných dílnách je to stejné jako na jiných pracovištích. Když má člověk žízeň, tak se musí napít. Zákoník práce tohle nijak ani neupravuje, protože to je přirozené. Zaměstnavatel Vám nemůže dát takto rychle výpověď, to byste musela závažným způsobem porušit pracovní kázeň. Takže se samozřejmě hygieny můžete zeptat na cokoliv.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji