Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor PALANOVÁ BOHUSLAVA
Předmět DOTAZ
Dotaz MOC VÁS P.KRÁSA ZDRAVÍM,MÁM K VÁM JAKO K ČLOVĚKU DŮVĚRU.PRACOVALA JSEM V UL V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ,BOHUŽEL. SLOVO BOHUŽEL SI TROUFÁM NAZVAT PROTO,JELIKOŽ V PŘEDCHOZÍCH ZAMĚSTNÁNÍ JSEM NEBYLA TAK PSYCHICKY NA DNĚ JAKO V TÉTO.DŮVOD PROSTÝ, NEJSEM TIP CO SE VEDENÍ PODBÍZÍ,LICHOTÍ APOD.BOHUŽEL V TÉTO DÍLNĚ FUNGOVALI DVĚ STRANY DVOU MAJITELŮ,KTEŘÍ MEZI SEBOU MĚLI URČITÉ SPORY,NÁM ZAMĚSTNANCŮM BY TO MOHLO BÝT V CELKU JEDNO,KDYBY SE JEN ČLOVĚK NEBÁL PROMLUVIT S JEDNOU,ČI DRUHOU STRANOU.TÍM VZNIKALI SITUACE,KDY BYLI POHLEDY UŠTKNUTÍ IHNED PO PŘÍCHODU DO PRÁCE.MĚLO TO NA MĚ TAKOVÝ VLIV,ŽE JSEM ODEŠLA NA POPUD LÉKAŘŮ MARODIT,MÁM PO SRDEČNÍ OPERACI A TAKOVÉ TO STAVY MĚ NA ZDRAVÍ NEPŘIDALO.NASTOUPILA JSEM Z POČÁTKU NA 4H NA ÚKLID DÍLNY,UPŘÍMNĚ DŘELA JSEM JAKO MEZEK,NE JEDENKRÁT MĚ BYLO ŘEČENO OD SPOLUZAMĚSTNANCŮ,ŽE VŠE AŽ PŘEHÁNÍM,OVŠEM MŮJ POSTOJ K PRÁCI VŽDY BYL A BUDE DŮSLEDNÝ.MEZI TÍM,MĚ BYL ODEBRÁN PID,ZŮSTAL MĚ POUZE ČID A TAK MĚ BYLO NABÍDNUTO PRACOVAT NA 8H,KDY JSEM Z NICH 4H UKLÍZELA A DALŠÍ 4H PRACOVALA JAKO DĚLNICE.MÁ MISTROVÁ,KTERÁ PŘIŠLA K TÉTO POZICI POUZE DÍKY MANŽELOVI,KTERÝ JÍ MISTROVOU POVĚŘIL,JAKO SPOLUMAJITELEM FIRMY.ŽÁDNÝ DŮCHOD NEPOBÍRÁ,ZA TO TO JE TA OSOBA,KTERÁ JE STRŮJCEM VŠEHO ZLA.PTÁM SE,JE MOŽNÉ ABY TATO OSOBA VŮBEC V CHR.DÍLNĚ PRACOVALA?DALŠÍ MŮJ DOTAZ JE,SEPSALA SE SEMNOU NOVÁ SMLOUVA JAKO DODATEK K TÉ PRVNÍ,S TÍM,ŽE BYLA URČENA NA DOBU URČITOU,ZKONČILA MĚ LETOS K 30.6.2015.OD ZÁŘÍ R.2014 JSEM V PN,SAMOZŘEJMĚ NEMOCENSKÉ DÁVKY V ČÁSTCE 2600KČ POBÍRÁM ZE SOC.ZAB.LONI JSEM ZKOUKLA POŘAD,KDY PRÁVNIČKA ODPOVÍDALA NA DOTAZY ZAMĚSTNÁNÍ A CO SE JEJ TÝČE,ZMINOVALA SE,ŽE PO ROCE ZAMĚSTNÁNÍ BY MĚLA BÝT AUTOMATICKY PRAC.SMLOUVA VEDENÁ NA DOBU NEURČITOU,BOHUŽEL NEVÍM,ZDA SE TO TÝKÁ I CHR.DÍLEN.CO MĚ SE TÝČE,SAMA BYCH SE TAM NEVRÁTILA I KDYBY TA SMLOUVA NA NEURČITO BYLA,JEN MĚ ZAJÍMÁ POSTUP,ZDA BYL OPRÁVNĚNÝ.PO DOBU,CO MARODÍM MILÁ P.MISTROVÁ SVÝM CHOVÁNÍM DOCÍLILA TOHO,ŽE CO SE TÉ DRUHÉ STRANY,KTERÁ JÍ NEBYLA VHOD TÝČE HLAVNĚ DRUHÉ MISTROVÉ,KTERÁ BYLA DOKONCE V PROFESI VYUČENÁ VYŠTÍPALA AŽ PO SVÉ PN Z DÍLNY NA DOBRO ODEŠLA.TÍM SI ZAJISTILA POLE DŮLEŽITOSTI,VŽDY JSEM SVÉ VEDENÍ RESPEKTOVALA UŽ JEJICH INTELIGENTNÍM VYSTUPOVÁNÍM,TO,ŽE BYLI NA VÝŠI CO SE VĚDOMOSTÍ TÝKALO,TATO BOHUŽEL KDYSI PRACOVALA JAKO UKLÍZEČKA A TAK LIDOVĚ ŘEČENO JÍ NAROSTL HŘEBÍNEK.ŠKODA,CO SE PRÁCE JEDNALO,CELKEM MĚ BAVILA OVŠEM MYSLÍM SI,ŽE V KAŽDÉ PRÁCI BY MĚLA PŘEDEVŠÍM PANOVAT SPOKOJENOST,CHODIT TAM PŘI ODCHODU Z BYTU V DEPRESÍCH NELZE.ZA MĚ JIŽ MAJÍ NÁHRADU,COŽ I CHÁPU,JEN JSEM ZVĚDAVÁ JAK TAM VŠE USTANE,MŮJ PROBLÉM TO NENÍ RÁDA BYCH KDYBY JSTE BYL TAK MOC LASKAV A SNAŽIL SE MĚ ODPOVĚDĚT.PŘEJI VÁM KRÁSNOU DOBROU NOC,HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ A OPATRNOSTI.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Palanová,

skutečnost, že pobíráte dávky v pracovní neschopnosti ještě neznamená, že nekončí pracovní poměr na dobu určitou. Smlouva Vám dnem 30. 6.  skončila. Doporučuji Vám, jakmile Vám bude ukončena PN, abyste se přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, a to proto, aby Vám byla tato doba započítávána do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji