Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Zdeňka Gřundělová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,v roce 2005 jsem při autonehodě přišla o pravé oko.Mohu se v současné době zajímat o práci,která vyžaduje řízení auta?(terenní zdravotní sestra).Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gřundělová,

Váš dotaz jsem předal do poradny NRZP ČR.

Václav Krása

Vážená paní Gřundělová,

ztráta jednoho oka nemusí být překážkou pro způsobilost k řízení motorových vozidel. Je však třeba, aby Vaši schopnost k řízení motorových vozidel potvrdil odborný lékař. Bližší podrobnosti jsou uvedeny ve vyhlášce MZ 277/2004 Sb. ve znění vyhlášky číslo 253/2007. Tyto předpisy si můžete najít na internetu.

S pozdravem

JUDr. Jan Hutař