Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Miloslav Kremlik
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane doktore,

   obracím se na vás s prosbou o radu. Mám částečný inv, důchod a pracuji jako strážný kde pracuji na 12 hod. směny a chci se zeptat, jestli se mi pracovní doba započítáva celá (12 hod) nebo 11 hod nebo 11,5 hod.  Jsem totiž na směně sám a nemohu si dovolit odejít z pracoviště na jídlo nebo jakkoli odpočívat. Druhý dotaz spočívá v tom, že zaměstnavatel tvrdí, že mohu odpracovat pouze normu hodin a tak můj výdělek je vždy okolo 7300 Kč.  Zaměstnavatel je prý sledován ÚP a ČSSZ..Já se domnívám, že při ČID nemám být limitován ani hodinami ani výdělkem. A poslední dotaz. Pokud bych chtěl odejít ze zaměstnání, musím dodržet 2měsíční výpověď? A jaká by byla výpovědní lhůta, kdybych chtěl odejít ze zdravotních důvodů.(noční směny)

Děkuji předem za odpověď.

Miloslav Kremlík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kremliku,

dle zákoníku práce musíte mít pracovní přestávku. Pokud děláte na plný úvazek, musí Vám být stanovena minimální mzda ve výši 8 000 Kč. Pokud Vám ji zaměstnavatel nevyplácí, doporučují Vám, abyste se obrátil na Inspektorát práce, který má sídlo v každém okrese. Pokud dáte výpověď, tak opravdu je dvouměsíční výpovědní doba, ale se zaměstnavatelem se můžete domluvit na kratší době. Ze zdravotních důvodů můžete odejít hned, ale nemáte nárok na odstupné.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz