Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Dagmar
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den chtěla bych se zeptat ohledně důchodů mám částečný kdybych si chtěla zažádat o celý důchod zda se to může mám více nemocí nyní se mi zhoršil sluch nosím naslouchadlo měla sem 33% nyní se mi sluch zhoršil na 40% kamarádka mi radí abych zkusila si zažádat o celý mám ještě počkat jak dopadne další vyšetření částečný mi nechali na trvalo děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

invalidní důchod se vyměřuje pro pokles pracovních schopnotí vzhledem ke zdravotnímu postižení. Nemyslím si, že částečné zhoršení sluchu je důvodem ke změně stupně ID. Změna ID se zpravidla  přiznává při dlouhodobé pracovní neschopnosti. Samozřejmě, že si můžete požádat o zvýšení stupně ID, ale nejsem si jistý výsledkem.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz