Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jana
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den,mám na Vás dotaz, je mi 44 let a v prosinci mi ve FN provedli operaci bypassu, mám anginu pectoris, ischemickou chorobu srdeční, hypertenzi zvýšenou hladinu cholesterolu, sníženou funkci štítné žlázy, mám insuficienci obou chlopní I.-II. stupně, jsem 3 měsíce po operaci, stále se cítím unavená, mám občasné oprese na hrudníku, bolesti zad- ještě po operaci, která byla provedena po rozevření žeber pod prsem, do kopce se zadýchávám, na kole ušlapu pouze na rovině, nevyšlapu jediný kopec jsem zadýchaná- používám Isoket, doma ustelu 4 postele a jdu si sednout, naštěstí jsou dny, kdy je to lepší a zdá se mi, že jsem lepší- zřejmě při změnách počasí mi to zlobí. Před operací jsem pracovala jako zdravotní sestra. Nejsem si jistá, že zvládnu 12 hodinovou změnu, lékař v interní ambulanci mi rovnou řekl, že kvůli hypertenzi nesmím mít noční, nedoporučeje také práci ve stresu. Snažím se hledat práci pro mě lehčí např. v ambulanci, bez úspěchu, s těmito diagnosami mě těžko někdo zaměstná. Mám si zkusit zažádat o invalidní důchod?

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

obávám se, že pokud nemáte nějaké bezprostřední obtíže, které by vedly k pracovní neschopnosti, tak se obávám, že by Vám ID nebyl přiznán. Váš zaměstnavatel by Vám mohl nabáídnout zaměstnání zdravotní sestry například v ambulanci, kde se neslouží noční služby, takových míst je v nemocnici poměrně dost. proto Vám doporučuji se obrátit na zaměstnavatele a jednala s ním o tom. Zaměstnavatel je, podle zákoníku práce, povinnen přihlédnout ke zdravotnímu stavu zaměstnance a nabídnout mu vhodnou práci. Teprve po té může rozvázat pracovní poměr, pokud takové místo nemá.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji