Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Miloslav Hunys
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Mám k Vám dva dotazy.První je že jsem měl   ČID.a včera mě byl změněn na PID.a zda je potřeba to někde nahlasit.  A druhý jak to je z nemocenskou když jsem na neschopnosti od 16.unora  kdy jsem měl Čid .Jinak jsem stále zaměstnán zatím a 16.března mě byl uznán Pid. zda ji musím ukončit.Děkuji za odpovězeni a pěkný den Hunys

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hunysi,

to, že Vám byl přiznán PID byste měl nahlásit svému zaměstnavateli, protože máte větší slevu na dani z příjmu a zároveň Váš zaměstnavatel může využít větší daňovou úlevu.

Pokud jde o nemocenskou, tak u příjemců ID jakéhokoliv stupně je možné pobírat dávky v pracovní neschopnosti pouze 84 dní v roce. Takže jakmile dosáhnete tohoto počtu, tak Vám bude výplata nemocenských dávek zastavena.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji