Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Stanislav
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,p.Krása obracím se na vás s radou ,kde se můžu obrátit a co se dá s tím vlastně dělat.Jedná se o tuto záležitost.kterou jste probírali v TV NA ČT-24.Od Ledna 2015 byla zvýšená sazba na hod.t.j.základní mzda.Pracuji jako strážný na recepci,ještě se dvěma kolegy.jeden z nich nemá žádný důchod a ten druhý 1.st ČID.Ten ,který nemá žádný důchod .byla zvednutá hod.sazba na 54kč/hod.A mě a kolegovi zůstala stejná jak loni a to 51,31kč/hod.Když jsem volal učetní ,tak mi bylo zděleno ,že u důchodcú to záleží na vedení t.j.mém zaměstnavateli.S kterým ,když chci mluvit tak se mi směje do obličeje. Děkuji za odpověd a přeji příjemný den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

u příjemců ID je skutečně minimální mzda stanovena nižší nežli u ostatních pracovníků. NRZP ČR proti tomu dlouhodobě bojuje a od příštího roku by mělo dojít ke změně. Samozřejmě, že zaměstnavatel není vazán tím, že by musel pracovníkovi s ID pžiznat pouze minimální mzdu, může mu platit jako ostatním pracovníkům. Ovšem řada zaměstnavatelů využívá tuto možnost v zákoně a vyplácí pouze minimální mzdu ve výši 8000,- korun.

S pozdravem Václav Krása