Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Alena
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den. Prosím vás moc pěkně o informaci. Dnes mně byl přiznán ID 1.stupně.Do původního zaměstnání se vrátit nemohu,práci bych nezvládla. Když mně nabídnou jinou práci. 1,Může být v mnohem nižší platové třídě? 1,Samotný ID 1.a 2.stupně se nezapočítává do starobního důchodu. Když mám 4.100kč ID a 6000kč si vydělám /zkr.prac.úvazek/,bude se mně vypočítávat starobní důchod z celé částky nebo pouze z těch 6000kč? Děkuji vám a přeji hezký den.Alena z Orlové

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

je důležité, abyste pracovala, protože by Vám chyběla odpracovaná léta do starobního důchodu. Důchod Vám bude stanoven z příjmů z výdělečné činnosti, ale také ze všeobecného vyměřovacího základu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji