Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Josef Poláček
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, Mel bych dotaz ohledne prcovního pomeru a plnáho invalidniho důchodu. Zatím jsem byl pouze pred komisí na OSSZ a tam me bylo sdeleno ze me uznavaji plne invalidnim. Zajimalo by me zda me muze byt duchod odebran pokud jsem nastoupil do práce i kdyz zatím nemam rozhodnutí z ČSSZ z Prahy(zatím mam pouze vyjádrení ze se žádost vyrizuje a byla me poslána záloha) kdyz pracuji v predchozim zamestnani a po dohode mám skrácený uvazek cca5 hodin a mam to napsáno i od lekare ze po tuto dobu mohu vykonávat tuto cinnost. Omlouvam se za laicke polození otázky a predem dekuji za odpoved. S pozdravem Josef Poláček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Poláčku,
invalidní důchod Vám může být odebrán při pracovní činnosti v případě, že jste byl uznán invalidním z důvodu chronického onemocnění a nikoliv z důvodu trvale zhoršených životních a pracovních podmínek z důvodu zdravotního stavu.
S pozdravem Václav Krása