Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Marie Wimmerová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobry den, Pracuji u bezp.sl.,pobiram CID 1.stupne.Kdyz bych ctela rozvazat pr.pomer protoze mam jine misto,take mne vypoved trva 2 mesice,nebo pri CID mohu skoncit hned. Dekuji Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

výpově´d z pracovního poměru je pro všechny zaměstnance stejná. nejlépe je dohodnout se se zaměstnavatelem, zda by neukončil Váš pracovní poměr dříve. teoreticky byste mohla ukončit pracovní poměr ze zdravotních důvodů, ale potom byste nedostala odstupné a ani případně podporu v nezaměstnanosti. Ale kdyby Vám nevyšlo to místo, které máte, byla byste ve složité situaci.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.