Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor kunzova
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den,jsem v PID dle§39,odst.1,písm.a),zák.č.155/1995 Sb.v plném znění. Chci se zeptat zda mohu pracovat v chráněné dílně na plný úvazek.PID mi byl přiznán na trvalo a nejsem zvána na kontrolu před komisi již 10let.Děkuji za odpověd. S pozdravem Kunzová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kunzová,

žádný zákon nezakazuje pracovat příjemcům ID III. stupně. Problém nastává, pokud takový člověk jde na kontrolu pobírání ID. Posudkový lékař může rozhodnout, že ID III. stupně není potřeba, protože příjemce je schopen pracovat na plný úvazek. Takže záleží zcela na Vás. Pokud však máte ID mnoho let, není pravděpodobné, že byste měla mít nějaké problémy s kontrolou.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.