Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Petlanová
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása, jsem ČID I.stupně, již rok scháním práci, ale všechny podniky zaměstnávají pouze přes pracovní agentury. Pokud se jdu zeptat na práci, sdělí mi agentura, že invalidní důchodce nesmí zaměstnávat. Chtěla jsem se zeptat, zda je to tak správně.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den Petlanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petlanová,

jedná se o jasnou diskriminaci. Pokud Vám někdo řekne, že Vás nesmí zaměstnat z důvodu pobírání ID I. stupně, můžete na něj podat stížnost, a to na inspekci práce, případně i žalobu pro diskriminaci. Pokud Vám toto agentura příště řekne, požádejte ji o písemné stanovisko.

S pozdravem Václav Krása