Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Dvořáček
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Mám na Vás dotaz.          Řeším podání výpovědi z HPP u zaměstnavatele.Byl mi přiznán ČID 2 stupně,nemohu pozici vykonávat. (doručování zásilek do 50 kg) Dle lekařského vyjádření mohu zvedat břemena do 5 kg a zákaz řízení vozidel.

Pro tuto zkutečnost jsem pro zaměstnavatele nepotřebný a chce abych podal výpověď ze zdravotních důvodů.Když tak učiním ztrácím nárok na podporu v nezaměstnabosti.

Zaměstnavatel výpověd odmíta z jeho strany podat prý by musel vyplatit 12 ti měsíční odstupné.

Nevím jak situaci řešit,čas běží a nemohu do žědné práce ani Ú.P.

Prosím o Vaše vyjádření podle jakého zákona vyřešit situaci.

Děkuji Dvořáček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáčku,

zákoník práce jednoznačně stanoví, že pokud pracovník nemůže vykonávat práci ze zdravotních důvodů, dá mu zaměstnavatel výpověď ze zdravotních důvodů. jedná se o § 52, písmeno c), zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce. V takovém případě nemusí zaměstnavatel vyplácet odstupné, ale Vy máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. proto Vám v žádném případě nedoporučuji dávat výpověď z pracovního poměru.

S pozdravem Václav Krása