Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Dvořáčk martin
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den.Byl mi uznán ČID 2 stupně a můj zaměstnavatel pro mě nemá vhodnou pozici.Chce abych rozvázal pracovní poměr ze zravotních dúvodú.Posud.lékař mi ale říkal,že v tomto případě výpovědˇ dává zaměstnavatel a vzniká nárok na odstupné.Jaký je tedy postup?Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáčku,

je to trochu jinak. zaměstnavatel může dát výpově´d ptracovníkovi ze zdravotních důvodů, aniž by byl nárok na odstupné. Musí však prokázat, že pro Vás nemá jiné zaměstnání. Pokud dáte výpověď Vy, nebudete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, na kterou nárok máte, když výpověď dostanete ze strany zaměstnavatele.

S pozdravem Václav Krása