Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Hošalová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

nedávno mi byl přiznán ČID 1.stup.Jak se mám prosím nyní zachovat,když jsem od loňského srpna na úřadu práce. Mám jim to hned nyní nahlásit nebo počkat až mi přijde oficiálně výměr.Jde o to,že nevím,jestli tam musím zůstat nahlášená v evidenci nebo ne.

Ještě jeden dotaz bych na Vás měla ohledně práce.Kdy mohu nastoupit jako invalida do práce?

Děkuji za odpověď Hošalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hošalová,

na ÚP nahlašte přiznání ID I. stupně, až budete mít rozhodnutí o přiznání ID. Nejlépe je rozhodnutí v kopii na ÚP odevzdat. Přiznání ID však příliš Vaši situaci neřeší. stát za Vás bude hrajit zdravotní pojištění jako dosud, ale po roce evidence na ÚP Vám již není započítávána doba do důchodového pojištění. Buď si budete platit sociální pojištění a nebo musíte nastoupit někde do zaměstnání. Jinak byste měla velmi nízký starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.