Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Marketa
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobry den,chtela bych se zeptat.Mam syna jemu 21let a pobira invalidni duchod plny,stupen 3 a 70 procent postizeni.Ma nabidku práce na plny uvazek.Jesli muze vykonávat praci v takovem rosahu aby neprisel o duchod.Dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

Váš syn má pravděpodobně ID pro invaliditu z mládí. Pokud má v rozhodnutí uvedeno, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak může přijmout práci na plný úvazek. Jinak bych Vám doporučoval, aby spíše vzal úvazek v rozsahu 3 hodin denně maximálně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.